تبلیغات
انجمن دارت وزارت نیرو - فلایت ها و تفاوت آنها

فلایت ها و تفاوت آنها

تاریخ:دوشنبه 4 آبان 1394-12:12 ب.ظ

فلایت ها ... تفاوت در چیست ؟

بسیاری از بازیکن های دارت همواره مشکلاتی در رابطه با فلایت ها دارند . من در اینجا عرض می کنم که در انتخاب آنها باید دقت کافی را مبذول بفرمایید . اغلب بازیکن ها فلایت را بطور اشتباه بر می گزینند که باعث پرواز نامناسب دارت ها می شود . یکی دیگر از مشکلات در رابطه با انتخاب ناصحیح ، خراب شدن و پاره شدن فلایت ها می باشد . به همین دلیل ما امیدواریم که اطلاعات ذیل مفید واقع شوند :

فلایت ها باله یا بال های دارت شما می باشند که باعث پایداری آنها در هنگام پرواز می شوند و از مواد مختلفی ساخته می شوند . آنها به شکل ها و اندازه های مختلفی نیز ساخته می شوند . با تغییر دادن نوع فلایت ، شما متوجه تغییر در پرواز دارت ها خواهید شد . به  عنوان مثال یک فلایت بزرگ برای پرواز با قوس زیاد و شناور شدن تا هنگام رسیدن به صفحه مناسب می باشد  در حالی که فلایت های کوچک برای پروازهای با قوس کمتر مناسب می باشند. طول شفت نیز بر روی پرواز دارت تاثیر گذار می باشد.


با انتخاب ترکیبی مناسب از شفت و فلایت به منظور متناسب بودن با برل و نوع استایل پرتاب خود ، شما میتوانید به بیشینه صحت در پرتاب برسید . بسیاری از بازیکن های دارت می توانند این صحت در پرواز و بالانس را احساس کنند . در اینصورت دارت ها به راحتی پرتاب می شوند ، پرواز آنها بسیار خوب و بدون تاب خوردن می باشد و به صورت درستی به درون صفحه فرو می روند .

اگر شما دارت های خود را پرتاب کردید و متوجه تغییرعجیبی در پروازشدید . که در اینصورت دارت ها می توانند به سمت طرفین منحرف شوند یا اینکه به صورت غیر مستقیم حرکت کنند و یا اینکه به سمت پائین منحرف شوند. در این هنگام شما نیاز دارید که فلایت یا شفت و یا اینکه هر دوی آنها را تعویض کنید. انتخابهای دیگر شما می توانند تغییر برل و یا تغییر تکنیک های پروازی تان برای برطرف کردن این مشکل می باشد .

اطلاعات بیشتر در مورد فلایت ها

فلایت های سخت یا فلایت های پلیمری :

این گونه از فلایت ها از پلاستیک پلی استر سخت ساخته شده اند که شکل فلایت را ثابت نگه می دارند . پره های این نوع فلایت به صورت دائمی و به وسیله گرما به یکدیگر متصل شده اند . به دلیل استحکام بالا و بر خلاف فلایت های نرم به راحتی پاره نمی شوند . به هر حال در صورت پاره شدن ، امکان ترمیم مجدد آنها وجود ندارد و آنها غیر قابل استفاده خواهند شد . فلایت های سخت بر خلاف فلایت های نرم هنگام پرتاب دچار خمش نمی شوند اما امکان دارد که از درون شفت خارج شوند . سخت بودن فلایت و عدم خمش آن در بسیاری مواقع مورد پسند بازیکن ها می باشد . فلایت های سخت سابقاً ساخته شده از نوعی پلاستیک شفاف بودند که همچنین دارای رنگ های نا مناسب و کسالت آوری بودند . در طی سال های اخیر ، ملینکس (که یک نوع پلاستیک غیر شفاف می باشد ) به منظور چاپ طرح ها و رنگ های مختلف مورد استفاده قرار گرفت .

فلایت های  نایلونی :

این فلایت ها بافته شده از رشته های دولایه نایلونی می باشند . که از نظر طول عمر ، بهترین نوع فلایت می باشند .این نوع فلایت به راحتی پاره نمی شوند . سختی و دوام آنها بستگی به وزن و نوع بافت استفاده شده در آنها در طول روند تولید دارد . از نظر انعطاف پذیری چیزی مابین فلایت سخت و نرم می باشند . نکته متداول در مورد این نوع فلایت در نوک آن و در قسمتی که درون شفت فرو می رود می باشد . به دلیل اینکه این فلایت ها دارای ضخامت زیاد می باشند این نکته مهم می باشد که شیار موجود در شفت به اندازه ای باز شود که این فلایت به راحتی درون آن برود تا دچار آسیب نشود . این نوع فلایت در رنگ های و طرح های مختلف موجود می باشند .

دیمپلکس ، ریبتکس :

این نوع فلایت نوعی فلایت سخت محسوب می شود که بصورت کار شده (برجسته سازی بر روی سطح آن  ) می باشند . این سطوح برجسته باعث استحکام بیشتر فلایت می شوند که مورد تایید برخی از دارت بازها می باشد . سطح بیشتر این نوع فلایت باعث حرکت دادن جزئی فلایت می شود که باعث پایداری فلایت در برخی مواقع می شود . به دلیل این برجستگی ها ، قرار دادن این نوع فلایت در درون شفت های فلزی اندکی دشوار می باشد که بدین منظور می توانید از تیغه چاقو برای باز کردن شیار شفت و قرار دادن فلایت استفاده نمایید .

فلایت های نرم ( یا فلایت های ترمیم شدنی ) :

این نوع فلایت از صفحه های پلاستیکی انعطاف پذیر ساخته شده اند . پره ها دارای طرح های مختلفی می باشند که بوسیله چسب به یکدیگر متصل می شوند . در صورتی که در زمان استفاده دچار پارگی شوند ، پره ها مجددا می توانند توسط فشارانگشتان واعمال چسب ، ترمیم شوند . ویژگی خوب دیگر این نوع فلایت اینست که در صورت ضربه زدن فلایت های دیگردر یک پرتاب ، منعطف می شوند و کمتر آسیب می بینند . این نوع فلایت در طرح ها و رنگ های جذاب و خوشرنگی موجود می باشند . ( نکته توسط نویسنده : من همیشه برای خرید فلایت های نرم دچار مشکل می شوم . من این نوع فلایت را به خاطر انعطاف پذیری و طول عمر دو یا سه برابری نسبت به فلایت های دیگر ترجیح می دهم . احتمالا به دلیل طول عمر بالای این فلایت ها است که سازندگان ترجیح می دهند شما از انواع دیگر فلایت استفاده کنید )

 فلایت ها اکثراً دچار جدا شدگی و پارگی در قسمت مرکز و انتهایی آن می شوند . چون پره های فلایت در این قسمت به هم متصل می شوند و همچنینن ضربه نوک دارت های دیگر در این قسمت وارد می شود . پروتکتورها قطعه های کوچک فلزی یا پلاستیکی می باشند که این قسمت را پوشش می دهند و باعث حفاظت این ناحیه می شوند .طول عمر یک فلایت در صورت استفاده از پروتکتورها افزایش خواهد یافت . آنها قابلیت استفاده مجدد برای تعدادی زیادی از فلایت ها را دارا می باشند .

فلایت های نایلونی دارای طول عمر زیادی می باشند ، انواع دارای تنوع زیادی نمی باشند و به دلیل سختی زیادی ترجیح داده می شود که در شفت آلومینیومی قرار داده شود . فلایت های سخت ، دیمپلکس و فلایت های نرم دارای ضخامت کم تا متوسط می باشند .

شکل فلایت ها :

به طور کلی ، هر چه فلایت شما کوچک تر باشد ، پرواز دارت شما سریع تر و دارای قوس کمتری می باشد .

استفاده از فلایت های بزرگ باعث قوس برداشتن دارت شما و همچنین حرکت کند تر آن می شود.

هیچ جوابی برای این سوال که یک شخص باید چه نوع فلایتی استفاده کند وجود ندارد . متاسفانه فلایت مناسب برای شما باید توسط روش صحیح و خطا انتخاب گردد .

نکته : در خاطر داشته باشید که گاهی اوقات تغییر طول شفت باعث برطرف شدن مشکل شما خواهد شد.

اگر به نظر شما شفت های کوتاه خیلی کوتاه به نظر می رسند و شفت های متوسط ، بلند هستند ، می توانید شفت های بابل را امتحان کنید .شفت های بابل از نظر طولی شبیه شفت های کوتاه می باشند با این تفاوت که طول شیار روی شفت کوتاه می باشد در نتیجه فاصله میان فلایت و برل چیزی مابین شفت کوتاه و شفت متوسط خواهد شد .

نتیجه گیری :

استفاده از فلایت مناسب حائز اهمیت می باشد . سعی کنید از انواع شفت و فلایت برای رسیدن به ترکیب ایده آل برای خود استفاده نمایید . اگر شما با فلایت های نرم پرتاب خوبی دارید و می توانید شکل مناسب را برای خرید بیابید ، ده ست از آن را بخرید . آنها برای یکسال کافی می باشند .

آیا شما برای خرید فلایت با این تنوع عظیم در شکل و اندازه و جنس دچار سردرگمی شده اید ؟ آیا شما در پیدا کردن پرواز مناسب به مشکل بر خورده اید ؟ مقاله پیش رو به همین منظور می باشد . همه این تنوع در فلایت ها یک هدف را دنبال می کنند و انتخاب صحیح فلایت می تواند باعث بهبود در امتیازگیری توسط شما گردد .

و اما چرا فلایت ها با انواع مختلف وجود دارند ؟ به طور کلی ، فلایت های کوچک تر با سطوح صاف باعث برش هوا در سر راه فلایت می شوند و پرواز آنها با زاویه کمتری انجام می گیرد . در سمت دیگر ، فلایت های بزرگ تر یا با سطوح زبر، به دلیل اصطحکاک بیشتر، سرعت کمتری دارند و زاویه پرتابشان نیز بیشتر می باشد . 

بیایید نگاهی به دو نمونه از متداول ترین انواع فلایت داشته باشیم : استاندارد و اسلیم (standard and slim)  

فلایت های استاندارد : به احتمال فراوان این نوع فلایت دارای بیشترین موارد استفاده می باشند که از نظر اندازه جزو بزگترین انواع فلایت نیز می باشد . فلایت های استاندارد در صورتی که شما نیروی کمتری اعمال می کنید و در هنگامی که دارت را با قوس پرتاب می کنید مورد استفاده قرار می گیرد . همچنین این نوع فلایت برای دارت هایی با نوک (تیپ) فولادی مناسب می باشند و همچنین اگر دارت های شما سنگین می باشند و یا دارای شفت بلند می باشند این نوع فلایت مناسب می باشند. چون دارت های سنگین نیازمند نیروی کمتری می باشند ، این نوع فلایت های بزرگ باعث پرواز بهتر آنها می شود .

فلایت های استاندارد همچنین باعث پایداری و انحراف کمتر در مسیر حرکت دارت های شما می شوند . اگر دارت های شما با یک زاویه نسبت به زمین بر روی برد می نشیند ، به احتمال زیاد شما باید سایز فلایت خود را افزایش دهید . اصطحکاک افزایش یافته بواسطه بزرگ شدن فلایت باعث بالارفتن شفت به سمت بالا و از بین رفتن زاویه رو به پائین شفت می شود .حالت ایده آل برای نشستن دارت بر روی برد بصورت زاویه صفر درجه با زمین می باشد و یا اینکه یک زاویه کوچک 5 تا 10 درجه ای به سمت بالا داشته باشد . به علاوه ، به دلیل اینکه شفت های بلند تمایل به تاب خوردن در قسمت انتهایی شان را دارند ، در صورت استفاده از فلایت های بزرگ ، این تاب خوردن در انتهای دارت از بین خواهد رفت و دارت با ثبات بیشتری حرکت خواهد کرد.

فلایت های کوچک برای موارد زیر مناسب می باشند :

-  پرتاب های  مستقیم

-  فلایت های سبک

-  شفت های کوتاه

-  دارت های با نوک (تیپ) نرم

فلایت های با سطح صاف در مقابل فلایت های با سطح زبروکارشده : فلایت های با سطح صاف دارای اصطحکاک کمتری نسبت به فلایت های زبر(مانند فلایت های برجستگی سازی شده دیمپلکس) می باشند . اگر شما حس کردید که دارت های شما دارای پروازی با کمی اختلاف نسبت به آنچه انتظار دارید می باشند ، می توانید تنها با تغییر صافی و زبری سطح فلایت خود (به جای تغییر شکل آن ) به حالت ایده آل برای خود دست یابید .

باز کردن فلایت ها : توجه داشته باشید که قبل از پرتاب دارت هایتان باید فلایت ها را باز کنید . به این صورت که پره ها با یکدیگر زاویه 90 درجه را بسازند . در غیر اینصورت شما نمی توانید به پرواز ایده آل خود دست یابید .

یکی از بهترین روش ها برای نگه داشتن فلایت ها به این صورت استفاده از پروتکتورهای آلومینیومی می باشد.

این پروتکتورهای آلومینیومی همچنین باعث جلوگیری از آسیب دیدن فلایت های شما می شود و شما مجبور نخواهید بود که فلایت های خود را قبل از هر پرتاب از هم باز کنید . که باعث ایجاد تمرکز بیشتر شما بر روی بازی تان می شود .

باید توجه داشته باشید که شما مجبور به رعایت و دنبال کردن این دستورالعمل ها نمی باشید . در بسیاری در موارد بسیاری از دارترهای خوب با یک ترکیبی از برل های سبک و شفت کوتاه و فلایت استاندارد بازی می کنند . اگر شما به دنبال رسیدن به حالت ایده آل به منظور دست یابی به یک ترکیب خوب می باشید ، باید ترکیب های مختلف بنا به وزن دارت و طول شفت را امتحان کنید .آزمایش کردن به شما این اجازه را می دهد که به یک ترکیب کامل نسبت به حالت پرتابتان برسید .

فلایت های باریک (اسلیم) : این فلایت ها از فلایت های استاندارد کوچک تر می باشند . این نوع فلایت ها برای زمانی که شما می خواهید محکمتر پرتاب کنید مناسب می باشند . برای جلوگیری از قوس برداشتن دارتتان و زمانی که دارت های سبک استفاده می کنید و یا زمانی که از شفت کوتاه استفاده می کنید می توانید از این نوع فلایت ها استفاده کنید .استفاده از این نوع فلایت برای دارت هایی با نوک نرم ممکن است که مناسب باشد به دلیل اینکه دارت های با نوک نرم معمولا سبک تر می باشند ، بنابراین نیازمند یک نیروی بیشتر برای فرو رفتن دارت در برد هستند .بعلاوه ، اگر دارت های شما با یک زاویه به سمت بالای زیاد (بیشتر از ده درجه ) در داخل صفحه فرو رفت ، در اینصورت به احتمال زیاد شما نیازمند استفاده از فلایت های کوچک مثل فلایت های اسلیم هستید . فلایت های کوچک اصطحکاک را کاهش می دهند در نتیجه انتهای فلایت زاویه ای کمتری با زمین خواهد داشت . در نهایت ، فلایت های باریک شانس خرابی در فلایت را کاهش می دهد . مخصوصا اگر دارت های شما دارای شفت کوتاه است .

اشکال دیگر فلایت : به غیر از فلایت های معمول استاندارد و اسلیم ، انواع و اشکال مختلفی از فلایت مانند گلابی (pear)  ، مبارزه ای (combat)  ، ورتکس(vortex) ، دم پره (fan tail) و غیره وجود دارد . این اشکال می توانند بزرگتر از فلایت های استاندارد و یا کوچکتر از فلایت های اسلیم باشند .

زمانی که می خواهید از این فلایت های خاص که به طور معمول استفاده نمی شوند ، انتخاب کنید باید در نظر داشته باشید که :

فلایت های بزرگ برای موارد زیر کاربرد بیشتر دارند :

-   پروزاهای نرم تر یا با قوس بیشتر

-   دارت های سنگین تر

-   شفت های بلند

-   دارت های با نوک فولادی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Cialis canada
جمعه 16 آذر 1397 12:49 ب.ظ

Amazing material. Thank you.
cialis online deutschland tadalafil 20mg cialis dosage rezeptfrei cialis apotheke cialis manufacturer coupon cialis coupon cialis canada on line cialis in sconto cialis australia org recommended site cialis kanada
buy cialis without a doctor's prescription
پنجشنبه 15 آذر 1397 05:37 ب.ظ

Seriously loads of superb data.
buy cialis cheap 10 mg cialis pas cher paris costo in farmacia cialis we recommend cialis best buy does cialis cause gout precios cialis peru cialis daily cialis 5mg billiger cialis patentablauf in deutschland buy cialis online legal
buy cialis online best price
چهارشنبه 14 آذر 1397 09:55 ب.ظ

Amazing lots of great information!
cheap cialis buying cialis in colombia cialis 20mg prix en pharmacie cialis canada on line cialis taglich cialis cost cialis coupons cialis generico en mexico does cialis cause gout cialis arginine interactio
Buy generic cialis
چهارشنبه 14 آذر 1397 07:05 ق.ظ

You have made your position pretty effectively!!
cialis wir preise i recommend cialis generico cialis herbs cialis cost cialis pas cher paris side effects for cialis we like it cialis price cialis 100mg suppliers order generic cialis online calis
Buy cialis
سه شنبه 13 آذر 1397 07:38 ب.ظ

Incredible all kinds of very good info.
cialis para que sirve cialis for sale ou acheter du cialis pas cher cialis side effects dangers american pharmacy cialis free generic cialis we choice cialis pfizer india cialis 20mg trusted tabled cialis softabs ou trouver cialis sur le net
Cialis prices
سه شنبه 13 آذر 1397 08:37 ق.ظ

You revealed this effectively.
cialis 5 mg scheda tecnica look here cialis order on line we like it safe cheap cialis acheter du cialis a geneve how do cialis pills work enter site natural cialis rx cialis para comprar buy cialis cheap 10 mg cost of cialis per pill order cialis from india
buy cheap cialis coupon
دوشنبه 12 آذر 1397 08:45 ب.ظ

You actually expressed that fantastically.
cialis rckenschmerzen cialis great britain costo in farmacia cialis cialis en mexico precio cialis pills generic cialis in vietnam 5 mg cialis pharmacie en ligne cialis billig cialis coupons trusted tabled cialis softabs
Generic cialis
دوشنبه 12 آذر 1397 08:14 ق.ظ

Regards. I value it!
viagra cialis levitra only best offers 100mg cialis i recommend cialis generico click here cialis daily uk online cialis price cialis best prices for cialis 50mg we choice free trial of cialis cheap cialis tarif cialis france
buy cialis with no prescription
یکشنبه 11 آذر 1397 08:16 ب.ظ

You definitely made the point.
safe dosage for cialis generic cialis in vietnam cialis with 2 days delivery legalidad de comprar cialis cialis 5mg achat cialis en suisse tesco price cialis il cialis quanto costa cialis per paypa click here cialis daily uk
Cialis pills
یکشنبه 11 آذر 1397 07:41 ق.ظ

You definitely made your point.
buying cialis overnight cialis pas cher paris cialis en mexico precio prices on cialis 10 mg cialis super kamagra cialis reviews tadalafil 10 mg generic cialis 20mg uk sublingual cialis online cialis 5 mg
Cialis prices
شنبه 10 آذر 1397 08:29 ب.ظ

You definitely made the point!
we like it safe cheap cialis overnight cialis tadalafil generic cialis 20mg tablets purchasing cialis on the internet acquisto online cialis canada discount drugs cialis i recommend cialis generico try it no rx cialis calis cuanto cuesta cialis yaho
buy cialis online us pharmacy
شنبه 10 آذر 1397 07:20 ق.ظ

You have made your position pretty well.!
cialis diario compra cialis for sale in europa buy brand cialis cheap cialis 5 mg schweiz 200 cialis coupon cialis bula preis cialis 20mg schweiz cialis baratos compran uk cialis rckenschmerzen buy online cialis 5mg
Cialis prices
جمعه 9 آذر 1397 08:02 ب.ظ

Thank you, Helpful information.
cialis bula cialis online napol cialis australian price cialis 10 doctissimo cialis uk the best choice cialis woman cialis uk generic cialis at walmart cialis for bph cialis sale online
Generic cialis
جمعه 9 آذر 1397 08:12 ق.ظ

Very well spoken indeed! !
female cialis no prescription acheter cialis kamagra buy name brand cialis on line we recommend cialis best buy only best offers 100mg cialis cialis generico milano cialis generisches kanada generic cialis in vietnam cialis generico postepay comprar cialis navarr
Buy generic cialis
پنجشنبه 8 آذر 1397 09:05 ب.ظ

Superb material. Regards.
cialis sale online buying cialis in colombia cialis from canada cialis rckenschmerzen bulk cialis cialis australian price cialis coupon cialis en mexico precio cialis generique 5 mg cialis kamagra levitra
buy cialis uk
پنجشنبه 8 آذر 1397 09:29 ق.ظ

Wow quite a lot of beneficial facts.
generic cialis levitra prescription doctor cialis tesco price cialis overnight cialis tadalafil cialis 5mg prix cialis 20mg dosagem ideal cialis import cialis generic cialis 20mg tablets cialis generico online
buy cheap cialis coupon
چهارشنبه 7 آذر 1397 08:42 ب.ظ

Regards, I appreciate it!
cialis taglich walgreens price for cialis cialis arginine interactio canadian cialis cialis 10 doctissimo cialis arginine interactio cialis price thailand cialis online holland venta de cialis canada click here cialis daily uk
buy cialis germany
چهارشنبه 7 آذر 1397 08:55 ق.ظ

You actually revealed this exceptionally well.
cialis professional yohimbe cheap cialis american pharmacy cialis the best choice cialis woman buy name brand cialis on line cialis side effects dangers cost of cialis cvs cialis generic availability cialis daily cialis soft tabs for sale
Cialis online
چهارشنبه 11 مهر 1397 11:30 ق.ظ

Thanks, Loads of forum posts!

we like it safe cheap cialis bulk cialis cialis tablets 5 mg cialis pharmacie en ligne cialis uk no prescription cialis cheap order a sample of cialis compare prices cialis uk cialis 5 mg funziona buy generic cialis
trusted pharmacy canada scam
یکشنبه 1 مهر 1397 09:26 ق.ظ

Nicely put. Cheers!
canada vagra canadian pharmaceuticals reviews online pharmacies tech school online pharmacy canada buy viagrow pharmacy canada drugs for sale on internet pharmacy canada plus pharmacy canada plus pharmacy canada reviews
http://cialisyoues.com/
چهارشنبه 28 شهریور 1397 06:17 ق.ظ

Nicely put, Appreciate it.
cialis kaufen wo cialis 5 mg schweiz precios cialis peru cialis en mexico precio best generic drugs cialis cialis herbs acheter cialis kamagra buy generic cialis cialis generisches kanada cialis herbs
http://cialisda.com/
پنجشنبه 15 شهریور 1397 09:07 ب.ظ

With thanks, I value this!
cialis 5mg cialis in sconto cialis kamagra levitra cialis pills india cialis 100mg cost acquisto online cialis cialis italia gratis tadalafil generic we use it cialis online store cialis super kamagra
http://babecolate.com/
دوشنبه 12 شهریور 1397 01:02 ب.ظ

Wonderful facts. Regards!
cialis rckenschmerzen walgreens price for cialis cialis 20mg preis cf we use it cialis online store cialis online sialis generic cialis cialis price in bangalore cialis official site cialis 20 mg cost
viagra prices
سه شنبه 23 مرداد 1397 08:26 ق.ظ

Seriously quite a lot of great info!
buy generic sildenafil order viagra online without prescription viagra order online best place buy viagra online buy viagra viagra at pharmacy viagra pfizer buy online where can i buy cheap viagra online how to buy viagra on line buy discount viagra online
http://babecolate.com/cialis-to-buy.html
سه شنبه 23 مرداد 1397 12:03 ق.ظ

Really tons of fantastic data!
buy cialis online nz link for you cialis price cialis pills boards cialis generico lilly effetti del cialis cialis cost cialis 20 mg cut in half cialis 5 mg buy order generic cialis online we choice free trial of cialis
Gplus
شنبه 16 تیر 1397 12:00 ق.ظ
You гeally makе it seem so easy wіth yourr
presentation Ƅut I find tһis matter tⲟ bee really
s᧐mething whiⅽh I tһink I woᥙld never understand. It seems too complicated ɑnd extremely brod
for me. I am loοking forward foг уour next post, I ill
trү to get the hang of іt!
wilden
سه شنبه 12 تیر 1397 04:24 ب.ظ
I amm really impressed tߋgether ѡith your writing skills аnd aⅼѕο witһ
the structure іn your weblog. Is thаt thіѕ a paid
theme ᧐r Ԁiɗ you customize it ʏour
ѕelf? Аnyway kеep up the excellent high quality writing, it iss uncommon tο᧐ see a great blo lіke thiѕ one nowadays..
Kit
سه شنبه 12 تیر 1397 07:12 ق.ظ
Interesting blog! Is your theme custom made oor did yoս download it fгom sⲟmewhere?

A design likke ʏours with а few simple adjustements ѡould really
make my blog jսmp out. Please lett me know whегe yօu ցot your theme.Kudos
viagra online bestellen Schnelle lieferung
دوشنبه 11 تیر 1397 02:46 ب.ظ
hi!,I reaⅼly ⅼike үour writing sо a ⅼot!

percentage ѡe be in contact extra abоut
yⲟur posat oon AOL? I need аn expert on tһis house to
resolve mmy ρroblem. Maybe that's you! ᒪooking forward to see you.
Hercule
یکشنبه 3 تیر 1397 10:51 ق.ظ
It's the best time to make a few plans for the ⅼong rսn andd it is time
to be happy. I've learn thks publish annd iif
Ӏ may I want to counsel you some fascinating issues ᧐r advice.Ꮲerhaps yoou can ᴡrite net articles гegarding thiѕ article.
I desire tօ read mоге issues appproximately it!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


Admin Logo
themebox Logo